ELEKTRİKLİ ARAÇ  ŞARJ İSTASYONLARI

EKONOMİK OTO ŞARJI NASIL YAPILIR 

Uygun bir genel sokak aydınlatma sistemi  elektrikli araç şarj cihazı olabilir

Seak sistemi artık lamba direkleri üzerine monte edilen Hibrid Araçları şarj  için geliştirildi, bu sistem bizim aydınlatma kontrol sistemi ile haberleşmektedir , araç şarj için kullanılan güç bu yoldan pazarlaması yapılabilir.

SEAK, iletişim için mevcut güç hatlarını kullanan güvenilir bir aydınlatma kontrol sisteminin sağlayıcısıdır. Sistem, birçok AB ve AB üyesi olmayan ülkede kullanılmaktadır ve elektrik tasarruflarına dayalı olarak büyük bir yatırım getirisi elde etmeyi başarmaktadır.

SEAK SMART sistemi artık, sokak aydınlatma direklerin üzerine monte edilen Elektrikli araç şarj cihazlarını desteklemek için genişletilmiştir; bu, Elektrikli araç şarjı için mevcut gücü pazarlamak üzere aydınlatma kontrol sistemimizle iletişim kuracaktır. Gün boyunca sokak aydınlatması bekleme modunda kalır ve Elektrikli araç şarjı için tam hat kapasitesini kullanırız.

Geceleri Elektrikli araç  için verebileceğimiz şarj oranını arttırmak için armatürlerin karartmasıyla elde edilen güç kullanılır.

Ödeme seçenekleri

 1 - Ücretsiz: genel aydınlatma ile mevcut güç hattının kapasitesini paylaşan akıllı şarj cihazları

2 - QRcode ve mobil uygulama veya RFID kimlik setini ve mevcut EV Hibrid araç şarj ödeme sistemlerini (örn. Greenway, ZSE, RWE) ve yerel çip kart sistemlerini (ör. Bratislava CARD) entegre etme

3 - Diğer akıllı şebeke çözümleri ile entegrasyona açık  seçenekler